Wiewiórki – finał edycji 2021-2022

Opublikowano: czwartek, 23, czerwiec 2022

22 czerwca 2022 w oddziałach przedszkolnych w Baninie odbyła się Mini Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Było to finałowe spotkanie uczniów z Klubu Wiewiórka w edycji 2021-2022.

Uczniowie grupy 0D sprawdzili się w kilku konkurencjach. Na poszczególnych stacjach rozwiązywano zadania z zakresu zdrowego odżywiania, higieny i bezpieczeństwa. Zainteresowaniem dzieci cieszyły się także stacje sportowa i artystyczna.

Pięcioma stacjami zawiadywali uczniowie z klasy 6a – w tym regularni wolontariusze Szkolnego Koła PCK. Dodatkową pomocą i wsparciem dla zawodników były nauczycielki: Magdalena Gigiel-Wanionek, Anna Paracka, Dorota Winter Rześniowiecka i Karolina Kumiet. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała Kinga Kamińska – opiekun Szkolnego Koła PCK.

Rangę wydarzenia podkreślił swoją obecnością prezes Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK p. Patryk Bianga.

Była to pierwsza tego typu Olimpiada rozgrywana w tak młodym składzie. Pomimo swojego wieku uczestnicy wykazali się wiedzą, sprytem, kreatywnością oraz dobrą kondycją fizyczną. Wszystkie Wiewióreczki z oddziału przedszkolnego OD otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

 

Uczestnikom Mini Olimpiady serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznych wakacji!

Szukaj