Bożonarodzeniowe przedstawienie w wykonaniu uczniów kl.”O”

Opublikowano: piątek, 20, grudzień 2019

W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, ponad pięćdziesięcioro dzieci z  klas „O” wystąpiło w przygotowanym z dużym rozmachem,  przedstawieniu jasełkowym. Pierwszymi widzami byli ich rówieśnicy.                                                                                                                                           

„Wesoła nowina, narodziła się Boża Dziecina” –to tytuł tegoż przedstawienia.  Święta Rodzina, zastępy aniołów, pasterze i królowie, a właściwie Mędrcy z darami, to główni bohaterowie. Dodatkowo Małemu Jezusowi pokłoniły się stworzenia: rośliny i zwierzęta. Był skromniutki fiołek, pełna wdzięku róża, kłos pszenicy, aby był chleb, sympatyczny miś, gołąb pocztowy gotowy roznieść dobre wieści na krańce świata, hojna pszczółka, mała wiewiórka, szczygiełek, który chciał wesoło śpiewać, by rozwiać wszelkie smutki, no i kolorowy motyl. Pojawiła się nawet księżniczka, która ofiarowała pałac, aby Bóg mógł w nim zamieszkać. I  choć dla wielu dzieci był to debiut na małej scenie, to wszyscy świetnie poradzili sobie z odegraniem swoich ról.                                                                                                    

Całość zorganizowała pani Marzena Koden. Oprawę muzyczną przygotowała pani Marzena Kreft przy udziale pani Anny Góreckiej. Dekorację wykonała pani Danuta Wydrowska.Dzieciom gratulujemy, a ich rodzicom dziękujemy za współpracę. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom i pracownikom oddziałów przedszkolnych z panem dyrektorem Damianem Laskowskim na czele,  za życzliwą  i spontaniczną pomoc w wielu różnych działaniach  przyczyniających się do powstania tego przedstawienia.

Marzena Koden

Szukaj