Pani weterynarz w OP

Opublikowano: wtorek, 26, listopad 2019

W odniesieniu do Światowego Dnia Zwierząt oraz jesiennych przygotowań do nadchodzącej zimy, gościliśmy w grupie 0PA 5-latków Panią weterynarz Iwonę Wasilewską – mamę Julii.

Pani Iwona odbywa swą praktykę lekarską w naszej miejscowości - Baninie pomagając zwierzętom z okolicznych domów i gospodarstw. Swą wiedzą i doświadczeniem podzieliła się z dziećmi poprzez pogadankę na temat ochrony zwierząt, pomocy zwierzętom dotkniętym chorobami i cierpieniem, koniecznością stosowania profilaktyki – szczepień oraz dbania o zwierzęta na co dzień. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami opowiadając o swych milusińskich.

Pani weterynarz w trakcie życzliwej rozmowy z dziećmi, zachęciła 5-latki do pełnienia prostych obowiązków, które mogą wykonywać już tak małe dzieci, przy niewielkiej asyście dorosłego opiekuna. Zwierzę, to nie zabawka i warto o tym pamiętać. Dzieci chętnie uczestniczyły w prezentacji narzędzi medycznych przyniesionych przez Panią doktor oraz sprawdzały ich zastosowanie odkrywając jednocześnie, że podobne służą człowiekowi. Były to m.in.: mikroskop, stetoskop, otoskop, ciśnieniomierz, specjalne plastry dla psów. Po zakończonej wizycie dzieci otrzymały drobne podarunki oraz karty pracy ze śladami dzikich zwierząt, które z pewnością mogą się przydać w nadchodzącej porze roku, kiedy to na śniegu doskonale widać, kto odwiedził nasze okolice – skąd przybył i dokąd podąża…

Spotkanie było dla dzieci ciekawym dydaktycznie przeżyciem, z pewnością wzbogaciło ich wiedzę, a co najważniejsze – uwrażliwiło na potrzeby zależnych od nas istot. Za wizytę i poświęcony czas, dzieci podziękowały piękną pracą plastyczną dużo formatową – jesiennym plakatem zatytułowanym: „Dbamy o zwierzęta”.

Magdalena Gigiel-Wanionek

 

 

 

Szukaj