Teatr Klapa w OP

Opublikowano: wtorek, 26, listopad 2019

Dnia 19 listopada 2019r. gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek. Przedstawienie odbyło się dla najmłodszych widzów – 5-cio i 6-ciolatków w budynku przy ulicy Lotniczej 15.

 Historia o „Szewczyku Dratewce” będąca interpretacją prozy Joanny Porazińskiej i Marii Kownackiej opowiadała o szewcu, który bezinteresownie pomagał innym. Napotkane w trakcie wędrówki zwierzęta: mrówka, pszczoła oraz kaczka otrzymały od szewczyka nie tylko dobre słowo, lecz również pomoc w ciężkiej dla nich sytuacji. Aktorzy: Leon Krzycki oraz Eugeniusz Sienkiewicz z ogromną charyzmą, w otoczeniu ciekawej scenografii, muzyki, teatralnych efektów specjalnych oraz lalek, dynamicznie wprowadzali młodych widzów w meandry przedstawianej opowieści. Na zakończenie przedstawienia został wyśpiewany przez aktorów morał płynący z obejrzanego spektaklu: „Pamiętajcie, pomagając innym zawsze szczęście znajdziecie”.

Skądinąd morał znany jest dzieciom z „Kodeksu Przedszkolaka”, który potrafią świetnie wyrecytować i starają się wdrażać w codzienne szkolne życie: „Dbaj o innych jak o siebie i pomagaj im w potrzebie, zamiast kłótni lepsza zgoda, bo na spory czasu szkoda”. Tym razem dzieci miały okazję nauczyć się tej ważnej prawdy w odniesieniu do zwierząt, które również potrzebują naszej troski oraz potrafią się za nią odwdzięczyć!

 

Magdalena Gigiel-Wanionek

Szukaj