I Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Opublikowano: czwartek, 13, czerwiec 2019

13 czerwca 2019

W dniu dzisiejszym odbyły się I Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych.

Grono ratowników sprawdziło swoją wiedzę i umiejętności w potyczkach intelektualnych związanych z zagadnieniami z zakresu pierwszej pomocy oraz scenkami z udziałem pozorantów.  Pomimo deszczowej aury pogodowej Mistrzostwa przebiegły bez utrudnień.

Drugim ważnym punktem programu dzisiejszych zajęć było spotkanie ze specjalistą ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego powiatu kartuskiego. W czasie wizyty zaproszony gość opowiedział o możliwych zagrożeniach związanych z niewybuchami i niewypałami. Po ciekawej prezentacji odbyły się „zajęcia w terenie”, podczas których obecni dowiedzieli się w jaki sposób przeprowadza się skanowanie terenu z wykorzystaniem detektrora (wykrywacza) metalu. Co więcej – mieli możliwość prowadzenia samodzielnego poszukiwania elementów niewidocznych dla oka.  Dla zebranych było to kolejne nowe doświadczenie!

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za obecność, aktywny udział oraz gotowość do niesienia pomocy.

Szczególne podziękowania składam Pani Wiolecie Górskiej-Sierońskiej, za pomoc w realizacji pozoracji oraz Panu Cezaremu Sreberskiemu za ciekawe zajęcia.

 

Kinga Kamińska

 

 

 

 

Szukaj