Nakręteczki dla Juleczki

Opublikowano: poniedziałek, 25, kwiecień 2016


 
Nakręteczki dla Juleczki.


 Julka jest nieuleczalnie chora na mukopolisacharydozę typu III B. Sześciolatka powoli zacznie tracić wzrok, słuch, aż w końcu przestanie oddychać! Nasze nakrętki pozwolą na uszczęśliwienie jej ostatnich 10 lat życia.  Od października do końca marca wraz z klasą 1c z ZPGiSP im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie zebraliśmy naprawdę dużo plastikowych nakrętek.

 

 
Karolina Praska-Wenderlich

   

AKT POWOŁANIA

Opublikowano: piątek, 01, kwiecień 2016

Gala Wolontariatu- 03.12.2015
,,Gdańsk Oliwa”

Szkolne Koło Caritas otrzymało

oficjalny akt powołania

z rąk ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.

 

 

Zbiórka na Promyk

Opublikowano: piątek, 01, kwiecień 2016

Zbiórka na schronisko Promyk

Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę karmy, koców i zabawek dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Promyk w Gdańsku Kokoszkach.  Podczas trwającej kilka tygodni zbiórki rozpoczętej w listopadzie udało się nam zebrać 7 worków z karmą, kocami i zabawkami, które zawieźliśmy do schroniska w sobotę 16 stycznia. 
W schronisku przyjęto nas z dużą radością.

 

Hanna Kosznik

 

Kartki świąteczne

Opublikowano: piątek, 01, kwiecień 2016

Kartki świąteczne

Dnia 18 grudnia uczniowie Szkolnego Koła Caritas pomogli parafialnemu Zespołowi Caritas w przygotowaniu świątecznych kartek z siankiem. W ten sposób chcieliśmy, aby w każdym domu pamiętano o pięknej tradycji Bożonarodzeniowej polegającej na umieszczaniu sianka pod obrusem
w czasie wigilijnej wieczerzy. Pieniądze zebrane podczas akcji wykorzystano do zrobienia świątecznych paczek dla najbiedniejszych parafin w Baninie.

   

,,TAK, Pomagam”

Opublikowano: czwartek, 10, marzec 2016

,,TAK, Pomagam”- 04-05.03.2016.

   Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w Archidiecezjalnej zbiórce żywności. W ramach akcji, Tak- pomagam młodzież zbierała artykuły spożywcze w Biedronce i sklepie Max Xavier. Dzięki zaangażowaniu gimnazjalistów i hojności mieszkańców Banina kilkanaście potrzebujących rodzin otrzyma żywnościową paczkę Wielkanocną. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie ich święta będą radośniejsze.

Szkolne Koło Caritas

 

   

Szukaj