WZO

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Wolontariusza

Opublikowano: poniedziałek, 18, grudzień 2017

Dnia 8.12.2017 r. gimnazjaliści w naszej szkole obchodzili uroczyście Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych (3.12) oraz Dzień Wolontariusza (5.12).

Z tej okazji uczniowie klasy IIIc oraz jeden uczeń z klasy IIb przygotowali dla reszty kolegów i koleżanek przedstawienie pt. „Moje marzenia”. Młodzi ludzie wcielili się w role swoich rówieśników – gimnazjalistów, ale o zupełnie różnych celach i wartościach życiowych. W scenariuszu pojawił się też wątek uzależnienia od alkoholu oraz skutków jakie ta choroba ze sobą może nieść. Młodzież zobaczyła jak łatwo zniszczyć swoja przyszłość nadużywając alkoholu, ale też ukazano im tą „lepszą” drogę jaką można pójść, aby zwyczajnie „wygrać” swoje życie.

Uczennica klasy IIa – Ania Lademan, przygotowała prezentację multimedialną na temat choroby genetycznej jaką jest Zespół Downa i w umiejętny sposób przedstawiła koleżankom i kolegom wszystkie aspekty tej choroby. Prezentacja była zwieńczeniem obchodów Dnia Wolontariusza oraz Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Klasa IIa przygotowała również gazetkę o chorobach genetycznych, którą można obejrzeć w korytarzu budynku przy ul. Lotniczej.

Nad próbami i organizacją przedstawienia czuwał jak zawsze przy tej okazji ks. Piotr Zaczek z niewielką pomocą pani Ewy Stenki.

 

        

Zarówno aktorom jak i widzom serdecznie dziękujemy.

Szukaj