RATUJ ŻYCIE

Opublikowano: środa, 05, czerwiec 2019

W dniu dzisiejszym – 5 czerwca - w Skrzeszewie odbył się Konkurs Powiatowy z pierwszej pomocy - Ratuj Życie. Szkołę Podstawową z Banina reprezentowała trójka gimnazjalistów: Anna Lademan, Łucja Obiedzińska i Oskar Głowacki.

W czasie konkursu uczniowie zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi.  W pierwszej części wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. W kolejnych częściach konkursu uczniowie mieli za zadanie poprawnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na specjalistycznym fantomie, który sprawdzał dokładność wykonywanych uciśnięć klatki piersiowej oraz wdechów ratowniczych. Praktyczne umiejętności sprawdzane były także podczas symulacji wypadku. Zadaniem naszych ratowników było udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz poprawne wezwanie służb medycznych.

Udział w konkursie poprzedzony był szkoleniem z zakresu pierwszej pomocy prowadzonym przez Instruktora Pierwszej Pomocy PCK. Dzięki wspaniałej postawie i zaangażowaniu uczniów zdobyliśmy drugie miejsce w konkursie powiatowym.

 

Serdecznie gratuluję odwagi, wiedzy i umiejętności praktycznych naszym ratownikom! Brawo!

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach z pierwszej pomocy-już 6 czerwca o godzinie 8.00,w sali nr 2.

Pozdrawiam,
Kinga Kamińska

Szukaj