31 maja została zakończona ostatnia zbiórka SK PCK

Opublikowano: środa, 05, czerwiec 2019

 

PSI RAJ W GIMNAZJUM… 

31 maja została zakończona ostatnia zbiórka SK PCK

planowana na aktualny rok szkolny.

Wszystkim, którzy wzięli udział i wsparli nasze działania

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!  


W piątek, 31 maja br. Wolontariusze Psiego Raju odwiedzili nas wraz ze swoimi czworonogami. Podczas tej nietypowej lekcji prowadzący opowiedzieli historię swoich psiaków, zwierząt ze schroniska a także przedstawili specyfikę pracy ze zwierzętami. Bardzo ważnym wątkiem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo i profilaktyka w kontakcie ze zwierzętami. Szczególnie obcymi.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania i utrwalenia wiadomości dotyczących psiego języka, a także zachowań charakterystycznych w wyrażaniu poszczególnych emocji u czworonogów. W czasie wizyty można było swobodnie głaskać psy i obserwować ich naturalne zachowania. Było to bardzo miłe i ważne doświadczenie. Wielu osobom - pomimo pierwotnego dystansu - udało się skorzystać z możliwości zabawy z czworonogami. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Na zakończenie przekazaliśmy wszystkie zgromadzone karmy i akcesoria dla zwierząt ze schroniska Psi Raj z Pasłęka.

W imieniu pracowników Psiego Raju i własnym składam podziękowania za wszystkie podarunki przekazane na rzecz czworonogów ze schroniska Psi Raj.

Kinga Kamińska 

Współorganizator akcji

 

Szukaj