Przyroda i matematyka pod żaglami

Opublikowano: środa, 05, czerwiec 2019

30 gimnazjalistów aktywnie, na łonie przyrody spędziło wtorkowy poranek i południe.  Na Złotej Górze (Brodnica Górna) w CENTRUM SPORTÓW WODNYCH i PROMOCJI REGIONU odbyło się coroczne spotkanie dla 200 uczniów pt.: PRZYRODA I MATEMATYKA POD ŻAGLAMI.

Podczas czterech godzin zajęć odbyły się warsztaty w grupach pt: „Pszczoły, trzmiele i motyle”, „Rozpoznawanie roślin”, „Bioróżnorodność kaszubskich lasów i łąk”, „Ptaki wodne”, „Chemia wokół nas”, „Kampanie ekologiczna-Pomorscy”. Można było pograć w gry planszowe, poznać podstawy nawigacji, wykonać papier czerpany i ozdoby ekologiczne, wygrać drobne upominki. Zajęcia przygotowali: Młodzieżowy Ruchu Naukowy(MRN), Kaszubski Park Krajobrazowy, Nadleśnictwo Kartuzy, WFOŚ.

 My, jako szkoła przekazaliśmy bandaże i strzykawki dla Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA z Pomieczyna(tu można przekazać dzikie zwierzę potrzebujące pomocy)

Największą  atrakcję spotkania stanowiła możliwość żeglowania na łódkach pod opieką instruktorów. Pogoda była bardzo sprzyjająca-słońce, gorąco i niewielki wiaterek-spowodował, że żeglowanie, choć krótkie było czystą przyjemnością. Dla niektórych gimnazjalistów żeglowanie w Uczniowskim Klubie Żeglarskim LAMELKA było przypomnieniem ubiegłorocznych zajęć żeglarskich w ramach projektu-Dzieciaki Bystrzaki. Większość uczniów po raz pierwszy miała możliwość stać się WILKIEM MORSKIM(JEZIOROWYM). Wszyscy byli bardzo zadowoleni z żeglowania, a niektórzy bardziej, gdyż udało im się dwukrotnie wejść na pokład i popłynąć w siną dal.  Zajęcia współorganizowało CIE Kartuzy i Stowarzyszenie Borowy Las. Opiekunami uczniów były panie: Anna B., Kinga K. i Patrycja M-L. (AB)

Galeria -> https://drive.google.com/drive/folders/1OZKg7BptdWCqk6v26_o6Xzp-r4bmJWfZ?usp=sharing

Szukaj