Banino z Polotem

Opublikowano: środa, 03, kwiecień 2019

Banino z Polotem

31 marca 2019 r. uczniowie gimnazjum z Banina uzyskali tytuł wicemistrzów Polski w międzynarodowym konkursie "Odyseja Umysłu". Zostali laureatami II stopnia i wezmą udział w Eurofestiwalu, który odbędzie się 25 kwietnia w Petersburgu !

"Odyseja Umysłu" to kreatywny program edukacyjny, który realizowany jest w formule konkursu międzynarodowego. Co roku bierze w nim udział kilkadziesiąt drużyn, które rozwiązują wybrany przez siebie problem w nietuzinkowy sposób.

Banino po raz kolejny zmierzyło się problemem długoterminowym nr IV - BALSA Z POLOTEM. Założeniem problemu było:

"Zaprojektowanie oraz zbudowanie wyłącznie z drewna balsa – i ewentualnie kleju – struktury, która podczas występu poddana będzie próbie udźwignięcia jak największego ciężaru. Zanim jednak zacznie się jej testowanie, niechroniona konstrukcja musi odbyć swobodny lot na określonym dystansie i przetrwać upadek…"

Uczniowie przygotowali spektakl, który opierał się na antycznych wydarzeniach - Dionizjach, które na potrzeby konkursu zostały swobodnie zinterpretowane. Na jarmarku wyjątkowo pojawiła się bogini Wenus, która poszukiwała nowego adoratora. Głupiutcy bogowie zakochali się w wybrakowanej postaci i walczyli na śmierć i życie! Wojownicy przybyli na Dionizje ze swoją armią, która sprawdzała wytrzymałość naszej balsy. Wszystkie konkurencje i zawiłe historie tłumaczył  N.A.G.A.N.I.A.C.Z. - festynowy przewodnik.

Serdeczne gratulacje dla:

Natalii Bochan - N.A.G.A.N.I.A.C.Z.

Maksymiliana Trzepizura - Wenus

Apolonii Malańskiej - Guan Yu

Macieja Kandy - Chronos I

Kacpra Sonntaga - Chronos II

Łukasza Kvapila - Armia terakotowa

Piotra Rinka - Armia terakotowa

 

       

 

 

Szukaj