Sukcesy na XXIV Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży w sportach wędkarskich

Opublikowano: poniedziałek, 04, czerwiec 2018

Sukcesy na XXIV Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży w sportach wędkarskich

W dniach 12-23.03.2018 roku w Świbnie po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w Olimpiadzie Młodzieży w sportach wędkarskich. Przez dwa dni dzielnie walczyli. Po czterech konkurencjach drużyna gimnazjum w składzie: Karol Antoń IIIA, Agata Ziemann  i Agata Wolff IIIB - zdobyła III MIEJSCE w kategorii gimnazjum. Natomiast drużyna szkoły podstawowej w składzie: Jakub Jakubowski VIE, Jerzy Antoń  i Artur Szczęsny IV A–uplasowała się na V miejscu w kategorii podstawówek. Dodatkowo w klasyfikacji generalnej szkół gimnazjalnych KAROL uzyskał II miejsce .  Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali wspaniałe puchary i cenne nagrody, Natomiast wszyscy uczestnicy upominki wędkarskie(kołowrotki, wędki, siatki, torby)

Olimpiada składa się z czterech konkurencji. Konkurs spławikowy –połowy ryb na Kanale Śledziowym- od samego rana, przy pięknej słonecznej pogodzie 40 uczestników wytrwale łowiło ryby.  Naszym uczniom również „RYBA BRAŁA”. Karol złowił 0,59kg, Jerzy i Agata Z. po 0,335kg, Agata W. 0,28kg Artur 0,205 kg. Wspólnie nasi uczniowie złowili prawie 2 kilogramy ryb. Po zważeniu ryby były natychmiast wpuszczane do wody. Kolejna konkurencja- to konkurs wiedzy wędkarsko-ekologicznej(Karol zdobył I miejsce), konkurs sprawnościowy - rzut kulą zanętową do tarczy Arenberga, oraz trzy etapowe zawody rzutowe - rzuty spinningiem do tarczy Arenberga.  W wolnej chwili wybraliśmy się na plażę, a tam korzystając z upalnej pogody, przy zachodzącym słońcu odważni wędkarze….. wykąpali się w Bałtyku. Sobotę zakończyliśmy piekąc kiełbaski przy ognisku. Zapraszamy na kolejne zawody wędkarskie za rok. Olimpiadę zorganizował Zarząd Okręgu PZW w Gdańsku. Dziękujemy rodzicom-Karola, Jerzego i Jakuba- za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody. Uczniów do olimpiady przygotowywała pani Anna Borowicz(AB)

 

 

 

Szukaj